ПОЧЕТНА
ЗА НАС
ГАЛЕРИЈА
КОНТАКТ
Тел: 034/ 381-110
На Facebook
.
.
МЕНИ
Похован кашкавал
ден.
Поховано сирење
ден.
Пирошка
ден.
Поховани зденки
ден.
Поховани печурки
ден.
Поховани пилешки прсти
ден.
Похован кромид
ден.
Поховани маслинки
ден.
Поховани тиквици
ден.
Сирење
ден.
Сирење на скара
ден.
Павлака со сирење
ден.
Солени палачинки
ден.
СОСТОЈКИ:
кашкавал
шунка
сирење
печурки
павлака
Помфрит голем
ден.
ДОДАТОК:
сирење
Помфрит мал
ден.
ДОДАТОК:
сирење
Даска 650 гр.
ден.
СОСТОЈКИ:
кашкавал, пршута
кулен, врат
чајна, павлака
сирење, печурки
маслинки
Даска 450 гр.
ден.
СОСТОЈКИ:
кашкавал, пршута
кулен, врат
чајна, павлака
сирење, печурки
маслинки
Даска 350 гр.
ден.
СОСТОЈКИ:
кашкавал
шунка
сирење
маслинки
Даска 200 гр.
ден.
СОСТОЈКИ:
кашкавал
пршута
павлака
Даска 1200 гр.
ден.
СОСТОЈКИ:
похован кашкавал
поховано сирење
поховани зденки
поховани пилешки прсти
поховани маслинки
поховани печурки
пирошка, помфрит
Даска 500 гр.
ден.
СОСТОЈКИ:
похован кашкавал
поховани пилешки прсти
поховани зденки
поховани печурки
мајонез
Даска 500 гр.
ден.
СОСТОЈКИ:
поховани тиквици
похован кромид
поховани маслинки
поховано сирење
Даска 500 гр.
ден.
СОСТОЈКИ:
похован кашкавал
поховано сирење
поховани зденки
поховани пилешки прсти
помфрит
Даска 600 гр.
ден.
СОСТОЈКИ:
похован кашкавал
пирошка
поховани зденки
поховани пилешки прсти
помфрит
Даска 300 гр.
ден.
СОСТОЈКИ:
поховани зденки
поховани пилешки прсти
Даска 1000 гр.
ден.
СОСТОЈКИ:
похован кашкавал
поховано сирење
поховани зденки
поховани пилешки прсти
поховани печурки
пирошка
помфрит
Мешана салата мала
ден.
ГОЛЕМИНА:
1 особа
2 особа
3 особа
4 особа
Шопска голема
ден.
СОСТОЈКИ:
краставици
домати
сирење
кромид
магданос
Шопска мала
ден.
СОСТОЈКИ:
краставици
домати
сирење
кромид
магданос
Грчка голема
ден.
СОСТОЈКИ:
краставици
домати
сирење
кромид
маслинки
магданос
Грчка мала
ден.
СОСТОЈКИ:
краставици
домати
сирење
кромид
маслинки
магданос
Богата салата
ден.
СОСТОЈКИ:
краставици
домати
сирење
марула
кашкавал
кубети
пченка
Цезар салата
ден.
СОСТОЈКИ:
краставици
домати
марула
кашкавал
пилешко
кубети
цезар сос
Мимоза
ден.
СОСТОЈКИ:
марула
јајце
Свежа салата
ден.
СОСТОЈКИ:
краставици
домат
марула
пченка
маслинки
Париз салата
ден.
СОСТОЈКИ:
цвекло
морков
марула
маслинки
Вегетаријана
ден.
СОСТОЈКИ:
марула
краставици
пченка
Компир салата
ден.
СОСТОЈКИ:
варен компир
јајце
Зелка салата
ден.
СОСТОЈКИ:
селка
морков
Таратор
ден.
СОСТОЈКИ:
краставици
павлака
лук
Бекон Чииз
ден.
СОСТОЈКИ:
сланина
марула
домати
зелка
пермезан
сос
Капричиоза
ден.
СОСТОЈКИ:
сланина
марула
домати
зелка
пермезан
сос
Панцерота
ден.
СОСТОЈКИ:
сланина
марула
домати
зелка
пермезан
сос
Фурнаринки
ден.
СОСТОЈКИ:
сланина
марула
домати
зелка
пермезан
сос
Пита Ала епи
ден.
СОСТОЈКИ:
сланина
марула
домати
зелка
пермезан
сос
Свинска пастрмајлија
ден.
СОСТОЈКИ:
сланина
марула
домати
зелка
пермезан
сос
Пилешка пастрмајлија
ден.
СОСТОЈКИ:
сланина
марула
домати
зелка
пермезан
сос
Тестенини Карбонаре
ден.
СОСТОЈКИ:
сланина
сос
Тестенини Пилешко со кари
ден.
СОСТОЈКИ:
пилешко месо
кари сос
Тестенини Кватро формаџо
ден.
СОСТОЈКИ:
4 вида на сирење
Тестенини Болонезе
ден.
СОСТОЈКИ:
мелено месо
доматен сос
Ќебапи
40 гр.
Плескавица
200 гр.
Шарска
330 гр.
Свински колбаси
100 гр.
Пилешки колбаси
100 гр.
Пушен колбас
180 гр.
Увијач
200 гр.
Кременадла
160 гр.
Вешалица
160 гр.
Ражнич
140 гр.
Џигер во марамица
180 гр.
Пилешка вешалица
160 гр.
Пилешко во марамица
180 гр.
Пилешки ражнич
140 гр.
Полнето пилешко
200 гр.
Батак
140 гр.
Ребра свински
240 гр.
Ребра јагнешки (порција)
300 гр.
Телешки бифтек
300 гр.
Специјалитет во марамица
330 гр.
Пастрмка
гр.
Крап
гр.
Телешко печење
гр.
Јагнешко печење
гр.
Свинско печење
гр.
Телешка шницла
гр.
Пилешка шницла
гр.
Натур шницла (порција)
гр.
Селско телешко (порција)
гр.
Селско свинско (порција)
гр.
Пилешки специјалитет
СОСТОЈКИ:
пилешко
павлака
печурки
Полнети пиперки
гр.
Мусака
гр.
Ориз со печурки
гр.
Тавче гравче
гр.
Грчко ќофте
гр.
Компир манџа
гр.
Грашок манџа
гр.
Ладен сендвич
гр.
СОСТОЈКИ:
кашкавал
шунка
марула
домати
кратавици
Пица сендвич
гр.
СОСТОЈКИ:
кашкавал
шунка
печурки
павлака
домати
Бурито
гр.
СОСТОЈКИ:
кашкавал
сос
марула
салама / пилешки стек
Француски сендвич
гр.
Хамбургер
гр.
Тост
гр.
Богата палачинка
гр.
СОСТОЈКИ:
еурокрем
бисквити
банана
лешници
шлаг крем
Палачинка
гр.
СОСТОЈКИ:
еурокрем
банана
шлаг крем
Палачинка
гр.
СОСТОЈКИ:
мед
ореви
Плазма палачинка
гр.
СОСТОЈКИ:
еурокрем
бисквити
Банана сплит
гр.
СОСТОЈКИ:
сладолед
банана
шлаг крем
Овошна салата
гр.
Топло ладно
гр.
Вафли
гр.
.